Opinie naszych Klientów:

"Współpraca z firmą Prętczyński zarówno podczas wdrożenia, jak i po nim przebiega wyśmienicie."


Firma Preactor odnotowuje wzrost sprzedaży w roku 2010

Grupa Preactor, wiodąca na światowym rynku firma, zajmująca się od ponad 18 lat tworzeniem oprogramowania do planowania i harmonogramowania produkcji klasy APS, ogłosiła swoje wyniki sprzedaży za rok 2010, w którym do użytkowników systemu dołączyło ponad 300 nowych klientów.

Czerwiec 2011 - W roku, w którym dominował niepewny wzrost wśród dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw produkcyjnych, Preactor odnotował ponad 50% wzrost sprzedaży oprogramowania w porównaniu do rekordowego roku 2009. Łączne przychody wzrosły o ponad 30% w stosunku do 2009 roku.

Być może jest to wyjątek dla tego sektora, gdyż wzrost sprzedaży firmy Preactor jest stały, porównując kwartał do kwartału, rok do roku, i wynosi średnio 20% rocznie od 1994 roku. To nie tylko pokazuje wzrastające zainteresowanie obszarem planowania i harmonogramowania, ale też zainteresowanie rozwiązaniami firmy Preactor oraz uznanie solidność samej firmy.

Mike Novels, CEO firmy Preactor: "Nasze dane po raz kolejny wskazują na rosnącą akceptację dla wartości, jaką niesie ze sobą stosowanie rozwiązań klasy APS, tak, aby przedsiębiorstwa produkcyjne były bardziej dochodowe i działały zgodnie z zasadami lean. Wersja 11 naszego rozwiązania otrzymała pozytywne oceny od partnerów oraz użytkowników, i mamy nadzieję pomóc kolejnym firmom, aby stały się bardziej konkurencyjne w coraz bardziej zglobalizowanej gospodarce".

Sukces w Europie

Europa ponownie była najbardziej aktywnym rynkiem dla firmy Preactor. Ogólny wzrost wyniósł 66% na terytorium strefy euro, gdzie łączna liczba klientów (uwzględniając klientów w Wielkiej Brytanii) to ponad 2800 przedsiębiorstw. Francja i Holandia odnosiły sukcesy, a silny wzrost zanotowano również w Niemczech, Hiszpanii, Włochach, Polsce, Słowenii i Czechach. Wśród nowych klientów znaleźli się liderzy branż, tacy jak Mercedes-Benz High Performance Engines Ltd. (przemysł motoryzacyjny), Martell (przemysł spożywczy) oraz Pepsico International (przemysł spożywczy).

Wśród nowych klientów znalazły się przedsiębiorstwa takie jak: Instituto Grifols, Qualiphar (przemysł farmaceutyczny); Delifrance, Farm Frites, Aunt Bessie’s (przemysł spożywczy); SNPE (przemysł zbrojeniowy/motoryzacyjny); Aerolia (przemysł lotniczy); Eurotab (maszyny); Felix (konstrukcje architektoniczne); Fortal; SNR Roulements; Quovadis; Posson Packaging (opakowania), Eurafarad (przemysł elektroniczny); ASML; Tuboplast CTL (formowanie wtryskowe); Edilon Sedra (koleje).

Wzrost w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej

Wzrost sprzedaży w Ameryce Północnej, gdzie otwarto spółkę zależną w Dallas, wyniósł 53% w porównaniu do roku 2009. W Ameryce Południowej, w której ponad 200 przedsiębiorstw wykorzystuje systemu Preactor w Brazylii i Argentynie, zanotowano wzrost o 64%. Do użytkowników systemu dołączyły firmy: Gerdau i ArcelorMittal (przemysł metalurgiczny), Ache i Laboratorios Raffo (przemysł farmaceutyczny), Unicasa (przemysł meblarski) i Brasfrigo (przemysł spożywczy).

Rozwój na Bliskim Wschodzie, w Azji, w RPA

W krajach Bliskiego Wschodu i Azji zaobserwowano również dobrą penetrację rynku, a do klientów firmy dołączyły takie przedsiębiorstwa jak: TE Connectivity (produkcja form), Sterlite Technologies (telekomunikacja) i Sanitarium (przemysł spożywczy). Republika Południowej Afryki pozostaje mocnym rynkiem dla systemów Preactor i pod względem penetracji rynku w stosunku do wytwarzanego PKB jest drugim rynkiem po Wielkiej Brytanii. Inne części Afryki mają stać się bardziej aktywne w przyszłości.

Wzrost liczby klientów wśród międzynarodowych koncernów

Chociaż profil nowych klientów nie zmienił się znacząco, nastąpiło zauważalne przesunięcie akcentów na rozwiązania Preactor dostarczane do międzynarodowych koncernów z wieloma lokalizacjami produkcyjnymi. Zazwyczaj takie firmy dokonują pilotażowego wdrożenia systemu Preactor w jednej lokalizacji a następnie, gdy pojawią się korzyści z wdrożenia, rozwiązanie jest przenoszone na pozostałe lokalizacje w grupie. Przykładami takiego podejścia są firmy Eurocopter, Technip (sprzęt dla sektora naftowego), Areva (energia) i Cofel (przemysł meblarski).

Prognoza wzrostu w roku 2011

Mike Novels, CEO firmy Preactor: "W skrócie mogę powiedzieć, że jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do wzrostu rynku rozwiązań klasy APS i naszej pozycji na nim. Pomimo niepewności gospodarczej na wielu rynkach, dane dotyczące pierwszego kwartału wskazują na kolejny 15% wzrost dochodów netto. Obecnie wyzwaniem jest utrzymanie tego w dalszej części 2011 r. i później. Z siłą naszych produktów i globalną siecią partnerów, uważam, że Preactor jest na najlepszej drodze do osiągnięcia kolejnych sukcesów."

 

Cytaty o planowaniu

"Każdy ma jakiś plan...dopóki nie zostanie trafiony." - Mike Tyson

 

Szukaj
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.